HOTEL EDEN*** | PL31-053 Kraków, ul. Ciemna 15 | tel. +4812 430 65 65 | fax +4812 430 67 67 | eden@hoteleden.pl

Wycieczki

Oferujemy pomoc w zorganizowaniu wycieczek m.in. do Kopalni Soli w Wieliczce, Auschwitz-Birkenau, Zakopanego, czy Wadowic.

Dla gości wybierających się na całodniową wycieczkę oferujemy smaczne lunch boxy, dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do kontaktu z recepcją celem zapoznania się z menu oraz zrobieniem zamówienia.

Kopalnia Soli w WieliczceKopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia soli kamiennej zlokalizowana w miejscowości Wieliczka, położona w odległości 10 km od Krakowa. Od 1978 kopalnia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, od 1994 uznawana jest jako pomnik historii Polski, a w 2007 w plebiscycie Rzeczpospolitej zajęła pierwsze miejsce w kategorii siedmiu cudów Polski.

Zachęcamy do zwiedzania labiryntu podziemnych chodników o długości 300 km, będących pozostałością po 700-letniej eksploatacji oraz muzeum Żup Krakowskich, wszystko w unikatowym mikroklimacie, na który składa się – obok dużej wilgotności i zawartości chlorku sodu – stała temperatura (ok. 14–16 °C), ciśnienie, jonizacja i wysoka zawartość w powietrzu potasu, magnezu i wapnia.

Auschwitz Birkenau

Auschwitz Birkenau

Utworzony przez Niemców, podczas II Wojny Światowej, największy obóz koncentracyjny w Europie. Obecnie obóz Auschwitz-Birkenau stanowi dla świata symbol terroru, ludobójstwa i Holocaustu. W 1979 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 1947 z inicjatywy byłych więźniów na terenie obozu utworzono Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Na Muzeum składają się głównie dwie wielkie części byłego kompleksu obozowego: Auschwitz I i Auschwitz II Birkenau, liczące ponad 150 obiektów budowlanych, około 300 ruin z autentycznymi drogami, rampą, ogrodzeniami, a także archiwalia, które przetrwały ewakuację obozu oraz zbiór ponad stu tysięcy obiektów ruchomych (m.in. walizki, buty i przedmioty codziennego użytku, pasiaki i przedmioty więźniarskie, a także przedmioty pochodzenia esesmańskiego).

Na terenie Muzeum zainstalowana jest stała wystawa główna oraz kilkanaście tzw. wystaw narodowych, zorganizowanych przez państwa upamiętniające ofiary – swoich obywateli. W chwili obecnej trwają prace nad zmianą scenariusza wystawy głównej oraz niektórych wystaw narodowych. Organizowane są także wystawy czasowe.

Zakopane

Miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, będące siedzibą powiatu tatrzańskiego. Zakopane znane jest z niezwykłych krajobrazów, różnorodnej architektury drewnianej, ludowej muzyki góralskiej i dobrego jedzenia.

Mimo, iż miasto potocznie nazywane jest zimowa stolicą Polski oferuje wiele atrakcji zarówno w sezonie letnim jak również zimowym. Zimą miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji wyciągi narciarskie i świetnie przygotowane stoki, które dostarczą niezapomnianych wrażeń, latem Zakopane docenią miłośnicy pieszych wędrówek , które prowadzą różnymi szlakami przez góry, lasy i doliny.

Śladami Ojca Świętego – Wadowice

WadowiceWadowice – malownicza miejscowość położona nad rzeką Skawą, która zasłynęła jako rodzinne miasto papieża Jana Pawła II.

Do zabytków Wadowic zaliczane są m.in.: Kościół parafialny (Bazylika Mniejsza Ofiarowania NMP z XVIII w., prezbiterium z XV w.), Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II (muzeum biograficzne papieża Jana Pawła II, mieszczące się w jego domu rodzinnym), Plac Jana Pawła II z domami klasycystycznymi z XIX w. Godne spróbowania są również słynne kremówki dostępne w okolicznych cukierniach, przysmak młodości papieża Jana Pawła II.

W celu omówienia szczegółów zapraszamy na recepcję.